Școala Internațională Baia Mare = Școală Cambridge

Școala Gimnazială Internațională Baia Mare devine Școală Internațională Cambridge pentru ciclul primar și gimnazial autorizată spre a oferi programe educaționale din cadrul Cambridge Assessment International Education, un departament al celebrei Universități Cambridge.

Suntem onorați să facem parte din cea mai mare comunitate internațională de școli din lume, care pregătește elevii pentru viață, cu calificări Cambridge, apreciate de universități și marii angajatori ai lumii.

Curriculum Cambridge oferă elevilor un progres educațional de succes. Ne modelăm curriculum-ul în funcție de modul în care asimilează elevii noștri – cu o gamă largă de materii și modalități flexibile de a le însuși.

Programele noastre inspiră elevii să iubească învățarea, ajutându-i să descopere noi abilități și o lume mai largă.

 Pentru o mai bună înțelegere a ceea ce oferă programul de studiu Cambridge, vă punem la dispoziție o serie de documente, toate actualizate conform normelor impuse de programul educațional mai sus menționat.
SI Scoala Cambridge